Artykuły

Jak wybrać regały magazynowe?

Magazyn to miejsce, gdzie musi panować porządek. Aby go zaprowadzić i utrzymać trzeba wyposażyć halę magazynową w odpowiednie regały.

Dzięki dobrze dobranym do potrzeb regałom magazynowym, będzie można sprawnie się po hali magazynowej poruszać oraz bez żadnych problemów przemieszczać ładunki. Na rynku istnieje wiele typów regałów, dlatego najpierw trzeba poznać swoje potrzeby, aby dobrze wyposażyć halę. Przede wszystkim trzeba ustalić, czy prowadzone będzie składowanie towarów ciężki i do jakiej maksymalnie wagi. Oprócz tego istotne jest, jak wysokie mogą być regały, bo jeśli hala na to pozwala, wtedy można wykorzystać regały wysokiego składowania. Ważny jest także materiał z jakiego są wykonane regały magazynowe. Najlepiej sprawdzają się te zrobione z blachy, która jest odporna na wilgoć oraz ma większy zakres nośności. Wadą ich jest to, że stosunkowo łatwo można uszkodzić ich powłokę lakierniczą, co z kolei może  doprowadzić do postępującej korozji.

Decydując się na zakup regałów, warto także zapoznać się z przepisami i normami bezpieczeństwa, jakie muszą wszystkie regały magazynowe posiadać.