Bez kategorii

Montaż regałów magazynowych

Duże hale magazynowe to przestrzeń, gdzie panują specjalne zasady poruszania się i korzystania ze sprzętu przydatnego w logistyce. Przestrzeganie ich jest konieczne, aby podczas pracy nie doszło do wypadków. Takie zasady i normy dotyczą również regałów magazynowych, które zajmują tu praktycznie całą powierzchnię.

Pierwzą podstawową zasadą jest prawidłowy montaż regałów. Magazyn musi być wyposażony w regały spełniające wszystkie wymogi, normy oraz musi posaidać odpowiednie atesty. Tylko wtedy będą zachowane zasady bezpieczeństwa oraz posiadać się będzie gwarancję wytrzymałośći regałów. Nie mając doświadczenia w montażu regałów, warto do tego wynająć profesjonalną firmę, która po wykonanej pracy ma obowiązek wystawić deklarację zgodności montażu z przyjętymi normami producenta.

Prawidłowo wykonany montaż regałów magazynowych to gwarancja ich stabilności oraz wytrzymałości. Dobrze wykonany montaż przedsluża ich żywotność oraz umożliwia szeroki zakres wykorzsystania, dlatego warto zainwestować w bezpieczeństwo pracowników i dłuższy czas eksploatacji samych regałów.